Formy płynne

Curtis Health Caps zajmuje się kontraktową produkcją produktów leczniczych, suplementów diety i wyrobów medycznych w formie płynnej w postaci syropów, zawiesin, kropli i sprayów. Odznaczają się one licznymi zaletami w tym m.in., smakiem, bezpieczeństwem, a także łatwością użycia i dawkowania. Forma płynna jest pożądana na rynku farmaceutycznym dla produktów przeznaczonych dla seniorów oraz grupy pediatrycznej. 

Nasza firma specjalizuje się w kontraktowej produkcji produktów leczniczych, suplementów diety i wyrobów medycznych. Gwarancją świadczonych przez nas usług jest silne zaplecze personalne i technologiczne. Do kontraktowej produkcji podchodzimy kompleksowo, począwszy od wsparcia w procesach koncepcyjnych, a skończywszy na pakowaniu i kwestiach logistycznych. 

Niesterylna forma płynna, w zależności od preferencji naszych klientów, a także trendów rynkowych i potrzeb klientów, może przybrać postać: syropów, zawiesin, kropli lub sprayów.

Dlaczego formy płynne?

  • Duże spektrum dawkowania
  • Atrakcyjny smak i zapach – szczególnie ważne dla dzieci
  • Łatwość podawania
  • Szybkość wchłaniania
  • Brak możliwości zakrztuszenia się – płynna konsystencja ułatwia połykanie

Pobierz Katalog Form płynnych

Stosujemy różne rodzaje dozowania jak krople, spray, kieliszki, łyżeczka, pipeta.

Dzięki różnorodnym akcesoriom dozującym, ułatwiamy podanie preparatu dzieciom i osobom w podeszłym wieku.

Optymalna postać farmaceutyczna dla:

Pacjentów pediatrycznych

Pacjentów geriatrycznych, zwłaszcza pacjentów z chorobą Alzheimera i Parkinsona (dysfagia u 70-80%)

Pacjentów cierpiących na depresję czy schizofrenię (lepszy compliance z pacjentem)

Oferujemy prace R&D oraz produkcję komercyjną:

Syropów

Zawiesin

Roztworów wodnych i olejowych

Żeli

Kontrolowane warunki produkcji form płynnych

Przy kontraktowej produkcji produktów w formie płynnej i kapsułek miękkich przykładamy szczególną wagę do zapewnienia najwyższych standardów wytwarzania. Produkujemy suplementy diety, wyroby medyczne, produkty lecznicze, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego oraz produkty kosmetyczne i weterynaryjne w estetycznych i atrakcyjnych dla konsumenta opakowaniach. 

 

Produkcja komercyjna syropów, zawiesin, żeli, roztworów wodnych i olejowych przebiega w kontrolowanym środowisku, pod okiem pracowników sprawdzających na bieżąco ich jakość. Zapewnimy Państwu działania polegające na badaniu i rozwoju produktów medycznych i suplementów w formie płynnej. Bazujemy na najwyższych standardach wytwórczych opartych na zasadach GMP – Good Manufacturing Practice oraz wymaganiach systemu HACCP.

 

Możemy opracować dla Państwa receptury roztworów i zawiesin, zająć się ich produkcją według wskazanej receptury, albo zaoferować kompleksową obsługę – od chwili badań laboratoryjnych, aż po wprowadzenie produktu na rynek.