Kapsułkowanie

Kapsułkowanie jest techniką często wykorzystywaną w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Za jej pomocą dana substancja (lub ich miks) zamykana jest (kapsułkowana) w otoczce (najczęściej jest to żelatyna). Dzięki kapsułkowaniu można rozwiązać problemy związane z  niestabilnością różnych substancji, a także podnieść walory estetyczne danego produktu np. suplementu diety. 

 

Z czego wykonane są nasze kapsułki?

Kapsułki składają się z dwóch komponentów: otoczki i wypełnienia. W wytwarzanych przez nas kapsułkach surowcem, z którego składa się otoczka jest żelatyna (wołowa, wieprzowa lub rybia). Oprócz tego oferujemy również kapsułki „do żucia” i „do ssania”, których otoczka składa się ze specjalnie opracowanego miksu żelatynowego. W ramach kontraktowej produkcji produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety, produktów kosmetycznych i produktów weterynaryjnych oferujemy usługę wytwarzania, w ramach której dostępne są kapsułki o różnych:

  • kształtach (oval, oblong, round lub twist-off),
  • rozmiarach,
  • kolorach (kapsułki transparentne, kryte, jedno- lub dwukolorowe, metaliczne, z połyskiem) – uwzględniając obowiązujące regulacje prawne, doradzamy wybór koloru kapsułki.

Curtis Health Caps oferuje również specjalne rodzaje kapsułek, w tym m.in. typu twist-off (odkręcane), do żucia, do ssania, a także kapsułki kąpielowe. 

 

Usługa kapsułkowania

Nasza firma świadczy usługi nie tylko w zakresie kapsułkowania, ale również w kompleksowej produkcji produktów leczniczych, suplementów diety i wyrobów medycznych. Dysponujemy nowoczesnym parkiem technologicznym i zapleczem wykwalifikowanych specjalistów, co umożliwia nam opracowanie formuł, przeprowadzanie badań, a także prowadzenie niezbędnej dokumentacji. Doradzamy w zakresie optymalnej formy końcowej produktu, tak by była ona atrakcyjna dla konsumenta. 

 

Przy procesie kapsułkowania wykorzystujemy nowoczesny sprzęt oraz wiedzę naszych ekspertów. Świadczona przez nas usługa obejmuje również pomoc w doborze opakowań zgodnych z indywidualnymi potrzebami i preferencjami klientów. 

 

Jesteśmy firmą, która dba o to, by proces kapsułkowania produktów leczniczych, wyrobów medycznych suplementów diety i innych kategorii był prowadzony z zachowaniem wszystkich najwyższych norm. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji kapsułek miękkich, co przekłada się na szeroki zakres oferty usługowej przygotowanej dla naszych klientów. Naszą domeną jest skoncentrowanie na kontraktowej produkcji kapsułek miękkich. Doświadczony i w pełni zaangażowany zespół pracowników nadzoruje proces wytwarzania produktu na każdym etapie jego powstawania.

Zapewniamy najwyższą jakość opakowań i przeznaczonych dla nich akcesoriów, wybierając najlepszych dostawców. Dbamy o komplet certyfikatów i odpowiedni dobór opakowania do rodzaju produktu. 

Biuro i Fabryka w Polsce

Curtis Health Caps S.A.

Wysogotowo
ul. Batorowska 52
62-081 Przeźmierowo

tel.: 61 625 27 00
fax: 61 625 27 01