• Wytwarzanie produktów leczniczych

Produkcja kontraktowa leków

Zajmujemy się kontraktową produkcją leków, zarówno dostępnych na receptę jak i bez recepty. Nasza firma prowadzi również działalność usługową polegającą na przeprowadzaniu badań analitycznych surowców i produktów leczniczych.

Produkcja leków w Curtis Health Caps

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stale rozbudowujemy nasz dział  R&D, który pracuje nad rozwojem kolejnych produktów leczniczych – zarówno form stałych, jak i płynnych. Jednym z naszych atutów jest niemal 30-letnie doświadczenie w zakresie badań i pracy nad rozwojem produktów, a także opracowywaniu specjalistycznej dokumentacji rejestracyjnej. Dzięki temu świadczymy swoje usługi na najwyższym poziomie. Poświadczeniem jakości oferowanych przez nas usług i produktów są wykwalifikowani specjaliści, którzy przed przystąpieniem do kontraktowej produkcji leków, dokładnie analizują potrzeby naszych klientów. Zakres tej analizy obejmuje również wybór strategii rejestracyjnej zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi i wytycznymi ICH Leki Rx i OTC powstają na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych, a w doskonale wyposażonych laboratoriach prowadzone są prace w zakresie kontroli jakości oraz prace rozwojowe. Wykorzystujemy w nich najwyższej klasy aparaturę kontrolno-pomiarową, która obsługiwana jest przez wykwalifikowaną, kompetentną kadrę z wieloletnim doświadczeniem.

Wytwarzanie produktów leczniczych pod ścisłą kontrolą

Przy kontraktowej produkcji produktów leczniczych wykonujemy wiele prac analitycznych w zakresie badania surowców i produktów gotowych. Obejmują one oznaczenie zawartości substancji i potwierdzenie jej tożsamości. Prowadzimy badania w zakresie oznaczania zanieczyszczeń w lekach, takich jak metale ciężkie czy pozostałości rozpuszczalników. Ponadto oznaczamy barwniki, konserwanty i przeciwutleniacze, zawartość wody i straty masy po suszeniu. Umieszczamy w raportach analitycznych badanie profilu uwalniania substancji czynnych, badanie czasu rozpadu leku czy badanie parametrów technologicznych, do których zalicza się twardość i lepkość. Możemy wykonać dla Państwa również inne analizy, po wcześniejszym uzgodnieniu potrzeb i zakresu badań.

Pakowanie leków i przygotowywanie do sprzedaży

W ramach podjętej współpracy i umowy kontraktowej oferujemy naszym klientom przeprowadzenie pełnego procesu wprowadzenia produktów leczniczych na rynek. Zajmujemy się przygotowaniem formulacji i doborem opakowań produktów dostosowanych do indywidualnych preferencji naszych klientów.

© Curtis Health Caps. All rights reserved.