• Wytwarzanie kosmetyków

Wspieramy naszych Klientów na każdym kroku rozwoju oraz notyfikacji kosmetyków, aby pomóc wprowadzić na rynek produkt wysokiej jakości, w możliwie jak najkrótszym czasie. Współpracujemy z wybitnymi ekspertami, Safety-Assessorami oraz wiodącymi dostawcami wysoce skutecznych składników – dzięki temu jesteśmy w stanie opracować produkt spełniający Państwa wymagania.

Kompleksowa produkcja kosmetyków

Zakres świadczonych usług w ramach kompleksowej produkcji kosmetyków obejmuje:
  • analizę portfolio klienta.
  • zaproponowanie rozwoju produktu lub produktów kosmetycznych o optymalnym składzie i formie aplikacji,
  • przeprowadzenie wnikliwej oceny bezpieczeństwa produktu kosmetycznego,
  • przygotowanie raportu bezpieczeństwa produktu kosmetycznego (Safety Assessment),
  • świadczenie usług doradczych i wspierających w zakresie zgłoszenia produktu.
Spełniamy restrykcyjne wymogi dotyczące prowadzonej produkcji kosmetyków. Zapewniamy klientom profesjonalną realizację zamówień, a nasza działalność opiera się na Systemie Zapewnienia Jakości dla Państwa, zgodnie z zasadami GMP – Good Manufacturing Practice, oraz na wymaganiach systemu HACCP. Sprawdź: Produkcja syropów, zawiesin i kropli (formy płynne)

Kontraktowa produkcja kosmetyków

Specjalizujemy się w usługowej produkcji kosmetyków – opracowujemy receptury, dobieramy surowce o sprawdzonych właściwościach, a także produkujemy kosmetyki w zakontraktowanej liczbie. W zależności od indywidualnych potrzeb naszych klientów, możemy pomóc rozwinąć portfolio produktów lub stworzyć własną linię kosmetyczną. Ważnym elementem prowadzonej przez nas działalności jest opracowanie receptury kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, włosów i ciała. Korzystamy z nowocześnie wyposażonego zaplecza technologicznego oraz najwyższej jakości surowców i komponentów. Tworzone przez nas receptury uwzględniają potrzeby konsumentów, a także nieustannie zmieniającego się rynku kosmetycznego. Niezwykle istotną kwestią w produkcji kosmetyków jest również badanie ich składu, a następnie przeprowadzenie niezbędnych testów. Mając pełną świadomość rangi tych procesów, wykonujemy wszelkie badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne, a także przeprowadzamy testy, które są konieczne przed wypuszczeniem produktu na rynek. Dodatkowo przygotowujemy pełną dokumentację kosmetyku.

Opakowania kosmetyków

Oferujemy opakowania standardowe i nietypowe:
  • słoiki,
  • blistry,
  • opakowania promocyjne.
Na życzenie naszych Klientów oferujemy również niestandardowe rozwiązania. Doradzamy i wspieramy w zakresie tworzenia wizerunku i marki kosmetyku, projektowania opakowań i opisów produktów powstających w Curtis Health Caps. Dopełnieniem naszych kompleksowych działań jest świadczenie usług, pozwalających na wprowadzenie produktu na rynek.    

Zasady współpracy przy produkcji kosmetyków

Wszelkie warunki i zasady współpracy z każdym klientem ustalamy indywidualnie, biorąc pod uwagę jego aktualne potrzeby. Zajmujemy się zarówno kompleksową produkcją kosmetyków na zlecenie (począwszy od opracowania receptury, przez dobór surowców i produkcję, aż po dobór opakowań), jak i jednym z wybranych przez klienta, etapów. Jesteśmy odpowiedzialni również za opracowanie niezbędnej dokumentacji dla produktów. Dysponujemy nowoczesnym parkiem technologicznym oraz szeregiem wykwalifikowanych ekspertów, dzięki czemu możemy tworzyć wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Czas realizacji produkcji kosmetyków uzależniony jest od wielu czynników w tym od ich receptury oraz indywidualnych ustaleń dotyczących m.in. formuły, opakowań czy wykorzystanych surowców. Współpraca z naszą firmą umożliwia stworzenie i wypuszczenie na rynek własnej marki kosmetycznej bez specjalistycznej wiedzy na temat chemii kosmetycznej.

© Curtis Health Caps. All rights reserved.